Uzun ömürlü olmasını istediğimiz ürünler için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Cam balkon bakımı ve temizliği de bu konulardan bir tanesidir. Aslında her ikisi de (temizlik ve bakım) oldukça kolay.

Cam Balkon Bakımı Nasıl Yapılır?

2-3 ayda bir tekerleklere pas sökücü spreylerle yağlama yapmalıyız. Bunun için alt rayın temiz olması gerekmektedir. Pas sökücü spreyleri her hangi bir hırdavatçıdan uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Aynı pas sökücü ürünü alt ve üst kasaya hafif bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu şekilde cam balkon bakımını tamamlamış olursunuz. Aslında bu kadar kolay. Şimdi de temizlik yaparken dikkat etmeniz gereken bir iki noktayı vurgulamak istiyoruz.

Zamanla silikon çekilen yerlerde açılmalar olabilir. Bu noktaları silikonize mastik ile dikkatli bir şekilde onarabilirsiniz.

Alüminyum contalar üzerinde bulunan kıl fitiller oldukça dayanıklıdır; ancak her şey gibi onlar da zamana yenik düşebilmektedir. Uygulamayı yapan veya başka bir firmadan kıl fitil tedarik edip, kolayca değişim işlemini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Cam Balkon Nasıl Temizlenir?

Temizlik de oldukça kolay. Boya kestirme fırçası ile ray içerisindeki kirleri tekerlek çıkışına toplayın. Ardından bir elektrikli süpürge yardımı ile kirleri çekin.

Elektrikli süpürge ile toz ve kirleri çektikten sonra, kasanın içini hafif nemli bir bezle silin. Temizlik işleminin ardından bakım işlemlerine geçebilirsiniz.

Camları klasik cam silme sıvıları ile silebilirsiniz.

Alüminyum doğramaları az deterjanlı nemli bez ile silebilirsiniz.

Görülebildiği gibi gerek cam balkon bakımı ve gerek ise cam balkon temizliği oldukça kolay. Siz de ürünlerinizi uzun yıllar verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Bir başka yazımız olan “Cam Balkon Terleme Sorunu Sebebi Ve Çözümü” adlı yazımızı okumak faydalı olabilir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.