Cam balkon yaptırmak istiyorsunuz ve bir türlü karar veremiyorsunuz. Cam balkon tavsiye arayanlar için rehber adlı yazımız kafanızdaki tüm soruları giderecek ve karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Soru cevap şeklinde ilerleyerek, hangi ürünün sizin için daha iyi olduğunu tespit etmeye çalışalım.

# Nerede Yaşıyorsunuz?

Apartman dairesi, site, müstakil ev veya denize sıfır bir villa… Yazının devamını bu farklı cevaplara göre detaylandıracağız.

# Nasıl Bir Yere Cam Balkon Yaptırmak İstiyorsunuz?

Balkon, teras, kış bahçesi, ticari mekan, ofis veya ev içi oda seçeneklerinden hangisi ihtiyacınızı tanımlıyor?

# Yaşadığınız Yerin İklim Koşulları Nedir?

Karasal, Akdeniz, Ege, çok yağışlı, çok soğuk, çok rüzgarlı ve benzeri seçeneklerden hangisi size uyuyor?

# Cam Balkon Ürününü Hangi Amaçla Kullanmayı Düşünüyorsunuz?

Balkonu 4 mevsim boyunca kullanabilmek, ek alan kazanmak, atıl bir alanı depo haline getirmek, ticari mekanda pergola veya tente altını kapatmak, evcil hayvanlar için emniyet tedbiri almak, hırsızlık emniyeti almak, ses – su – ısı izolasyonu elde etmek, kış bahçesi oluşturmak, küçük bir sera oluşturmak veya daha fazla mahremiyet elde etmek.

Cam balkon tavsiye konusunu şekillendirecek olan temel kavramlar bunlardır.

Cam Balkon Tavsiye Rehberi Başlıyor

Cam renginden başlayalım. Apartman veya site yönetimi herhangi bir renkte karar aldı ise; buna uymak zorundasınız. Müstakil evlerde en önemli karar mekanizması hayal gücünüz ve zevkleriniz olacaktır. Bir mimarın tavsiyeleri de hiç fena olmaz.

Cam çeşidi ile devam edelim. 8 mm temperli cam mı yoksa temperli ısıcam mı tercih edilmeli? Eğer bir alanı iç odalardan birisine dahil ediyorsanız ısıcamlı sistemler daha doğru bir tercih olacaktır. Balkonu yine balkon olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız veya herhangi başka bir sebeple kullanmak istiyorsanız 8 mm temperli camlar uygun olacaktır.

Hangi model bana daha uygun? Sürgülü mü yoksa katlanır modellerden birisini mi tercih etmeliyim? Sürme cam balkon çeşitleri dışarıdan silme problemi olmayan teraslar, kış bahçeleri ve ticari mekanlar için daha uygundur. İzolasyon değerlerinin katlanır sistemlere göre bir miktar daha düşük olduğunu da vurgulamakta fayda var.

Alüminyum rengi meselesi… Natürel renkler gri ve bronzdur. Bunun dışındaki renkler boyama yolu ile elde edilir. Ral kataloğundan düz herhangi bir rengi seçebileceğiniz gibi, ahşap desen renklerinden herhangi birini de seçebilirsiniz. Biraz ek maliyete katlanarak çok farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Elektrikli Cam Balkon?

Elektrikli cam balkon bana uygun mu? Hareketli motorlu küpeşte modelleri geçiş olmayan alanlarda ve dışarıdan silme sorunu olmayan mekanlarda tercih edilebilir. Bir alanı komple kapalı hale getirebilen bu ürünler açıldığından korkuluk görevini yerine getirirler. Kolay kullanılmaları ve çift fonksiyonlu olmaları tercih sebebi olmalarını sağlamaktadır. Bu ürünlerde genellikle 8 mm temperli camlar kullanılmaktadır.

Kış bahçeleri inşa ederken kendimize soracağımız sorular vardır. Ne kadar izolasyon gerekli? Ne kadarlık bütçemiz var? Bu sorular ısıcamlı katlanır modelleri tercih edip etmeyeceğinizi belirleyecektir. Aynısı teras kapatma uygulamaları için de geçerlidir. Eğer yüksek izolasyon talep ediliyor ve bütçe de uygun ise; rahatlıkla ısıcamlı modelleri tercih edebilirsiniz.

ücretsiz keşif

Atıl alanları birer depoya dönüştürmek veya evcil hayvanların düşüp zarar görmemeleri için emniyet tedbiri alamk için 8 mm temperli ürünler yeterlidir. Hırsızlık emniyeti almak için 8 mm temperli modelleri tercih edebilirsiniz. Firmadan tek isteyeceğiniz şey, başlangıç (iple çekilerek açılan menteşeli sabit kanatlar) kanatları için birer emniyet kilidi uygulamasıdır. Biraz ek maliyetle balkonu hırsızlar için aşılması nerede ise imkansız birer bariyer haline getirebilirsiniz.

Çocuklar için de balkonlar az tehlikeli değildir. Hırsızlar için aldığınız tedbirin aynısı çocuklar için de alabilirsiniz. Cam cama kilit illa ki gerekli değildir çünkü bir çok katlanır sistemde çocuk emniyet kilidi standart donanımdır.

Gerisi sizin zevkinize ve bütçenize kalmıştır. Biz karar verebilmenizi kolaylaştırmak adına bazı temel bilgileri aktardık. Şimdi de firma tercihi yaparken nelere dikkat etmek gerekir; ona bakalım.

Cam Balkon Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ürüne karar vermek yeteri kadar zordu, şimdi de firma işi çıktı. İşimiz bu kadar zor olmamalı. Evet; olmamalı! Neden zor olduğunu açıklamaya çalışalım. Ülkemizde vatandaşın alım gücü düşük ve cam balkon fiyatları olması gerekenin çok altında. Firmalar varlıklarını bu fiyatlarla zor sürdürmektedir.

Yüksek verimlilik, satın alırken kazanma ve benzeri tedbirlerle bir miktar kazanç elde etmek mümkün. Bunlar yüksek teknolojik üretim ve montaj araçları gerektirmektedir. Ayrıca satın alma işi sırasında maliyeti düşürebilmek için bol miktarda sermaye gereklidir. Bunları yapabilen ve aslında işinizi yapmak niyetinde olmayan art niyetli firmalar makul fiyatlarla karşınıza çıkabilmektedir. Bize gelen firma hangi gruptan? Bunu anlamanın yolu ne? Çok kolay! Firmanın üretim ve satış yerlerini ziyaret edin. En ucuz teklifi veren firma her zaman en doğru firma değildir. İnternet ortamında firma hakkında araştırma yapın ve referanslarını inceleyin.

Sizin bir ürüne kafanızda biçtiğiniz değer, çoğu zaman en yanlış değerdir. Ferrari marka bir otomobili şahin fiyatına satın alamazsınız. Siz Ferrari’ye dilerseniz 30.000 lira değer biçin. Satın almaya gittiğinizde sizden istenecez tutar milyonlarla ifade edilecektir. Kendi iç dünyanızda ürünlerle ilgili fiyatlama yapmaktansa birkaç firmadan fiyat almak ve bilgi sahibi olmak daha doğrudur. Oooo fiyat ne kadar yüksekmiş haykırışı firmalar için bir şey ifade etmeyecektir.

İzmir, Manisa, Aydın Muğla Cam Balkon Tavsiye

İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla cam balkon tavsiye arıyorsanız; belki de doğru yerdesiniz. Günlük 15 balkon üretim kapasitesi ile tüm Ege bölgesine hizmet veren firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Müşterilerimizin memnuniyetinden tavsiye edilebilecek bir firma olduğumuzu anlayabiliyoruz. Bunun için tüm ekibimiz üzerine düşeni yapmaktadır. Bir memnun müşteri 10 potansiyel müşteri demektir. 10 memnun müşteri 100 potansiyel müşteri demektir. Buna inanıyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

2018 cam balkon fiyatları” hakkında detaylı bilgi almak isteyebilirsiniz. Temperli cam hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.